نیکل

نیکل بسبب مقاومت در برابر اکسیداسیون و خوردگی به خصوص در دمای بالا شناخته شده است. آلیاژهای نیکل معمولا برای قطعات دمای بالا در توربین های هوایی، تولید نفت و گاز، لوله تابشی و کوره های عملیات حرارتی استفاده می شود. بیشترین مصرف نیکل به عنوان یک عنصر آلیاژی در فولاد زنگ نزن است.

سیم ساخته شده از نیکل و آلیاژهای نیکل به جهت مقاومت در برابر خوردگی و حرارت و همچنین برای مقادیر مقاومت الکتریکی خاص استفاده می شود. اگر چه چندان معروف نیست، نایکروم یک نام رایج برای یک نوع از سیم مقاومت نیکل است که برای بسیاری آشنا است. این احتمال وجود دارد سیمی که حرارت سشوار را فراهم میکند، یک آلیاژ نیکل همانند نایکروم باشد.

از آلیاژ مس و نیکل، مانند مونل، در کاربردهای دریایی و برای فرایند های شیمیایی استفاده می شود. چند مثال شیر آلات، پمپ ها، پروانه های موتور و شفت، اجزای الکتریکی و الکترونیکی، فنرها و لوله کشی می باشند.

نیکل و آلیاژهای نیکل دارای شکل پذیری بسیار عالی است. شرکت فناوری نوین فتا سیم از آلیاژهای نیکل را تا قطرهای به کوچکی 50µ می کشد و می تواند سیم در شکلهای مختلف، مانند سیم صاف و یا رشته عرضه نماید. ما همچنین می توانیم سیم نیکل را با مس، طلا، نقره و یا قلع با استفاده از فرایند آبکاری الکتریکی پوشش دهیم.

برچسب ها